Z życia ZSP Aktualności

Lekcja historii i polskiego w „Słonku”
28 listopada 2019

27 listopada młodzież naszej szkoły uczestniczyła w seansie filmowym w kinie “Słonko”. Uczniowie obejrzeli najnowszy film Agnieszki Holland “Obywatel Jones”, który zdążył już zdobyć wiele nagród i nominacji. Ta reżyserka, znana z tego, że w swoich filmach porusza trudne tematy, i tym razem nas nie zawiodła.  Akcję umiejscowiła w latach trzydziestych XX wieku w Anglii i Rosji Radzieckiej. W przejmujący sposób opowiedziała o czasach stalinizmu i dramacie ludzi, którzy doświadczyli tego systemu. Wymowa filmu jest jednak bardziej uniwersalna. Holland podejmuje odwieczny temat prawdy, zmuszając nas do refleksji o nas samych i naszym do niej stosunku.

Młodzież ze skupieniem śledziła losy bohatera. Film na pewno uzupełnił wiedzę historyczną uczniów i skłonił do ważnych przemyśleń.

Kolejnego dnia grupa uczniów z zapartym tchem śledziła losy Tomasza Chady w filmie “Proceder” w reżyserii Michała Węgrzyna. Prawdziwa i poruszająca historia rapera poruszyła serca nie tylko uczniów, pokazała że warto mieć w życiu swoje pasje.

Skip to content