Z życia ZSP Aktualności

Laureatki ogólnopolskiego konkursu o Powstaniu Wielkopolskim
22 czerwca 2021

Uroczysta gala podsumowująca  XIII Ogólnopolski  Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…” odbyła się 9 czerwca 2021 r. w Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie.
Konkurs obejmował kategorię szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W finale grupy wiekowej szkół ponadpodstawowych wzięło udział 113 uczniów, spośród których 12 zostało laureatami konkursu.

Wśród najlepszych  w Polsce w kategorii szkół ponadpodstawowych znalazły się trzy uczennice naszej szkoły. Droga do sukcesu Julii Kaczan, Wiktorii BartkowiakNatalii Błoszyk nie była prosta. Do finału zakwalifikowały się po etapie szkolnym 26 stycznia 2021 r. Od tego momentu uczestniczyły w dodatkowych lekcjach i poświęcały czas wolny na pracę własną z bogatą literaturą przedmiotu i dwoma wykładami o Powstaniu, Powstańcach i ich udziale w walkach o granice II RP po zakończeniu Powstania. Finał konkursu odbył się 24 marca br. on-line. Finaliści musieli się zmierzyć z ok. 60 pytaniami w 45 minut. Dzięki doskonałemu przygotowaniu wszystkie nasze reprezentantki świetnie sobie poradziły i stanęły na podium.

Laureatom w kategorii szkół ponadpodstawowych i w kategorii szkół podstawowych wręczone zostały dyplomy i nagrody. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Muzeum w Lusowie. Uczestnicy Gali, uczniowie z opiekunami i Jury konkursu oraz zaproszeni goście, złożyli wiązanki kwiatów na mogile gen. Józefa Dowbora Muśnickiego.

Taki sukces naszych uczennic w konkursie o ogólnopolskim zasięgu – napawa nas dumą- tym bardziej, że Patronami naszej szkoły są Powstańcy Wielkopolscy.

Skip to content