Z życia ZSP Aktualności

Laureat Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim
26 maja 2018

25 kwietnia 2018r. wręczone zostały nagrody laureatom konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. W finale konkursu uczeń klasy 4TBFS Maksymilian Wesołek uzyskał wysokie III miejsce. Finał konkursowych zmagań odbył się  w dwóch etapach: 08 grudnia 2017 w szkołach oraz 17 marca 2018 roku w Poznaniu.
Humaniści zmierzyli się 08 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Politechnicznych z pytaniami szkolnego etapu X edycji konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim “Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. 
Najlepsza piątka konkursu historycznego w naszej szkole: Maksymilian Wesołek, Julia Kaczan, Kamil Wyzuj, Weronika Bzyl i Filip Osiński reprezentowali naszą placówkę w finale wojewódzkim w Poznaniu  17 marca 2018r. Ogółem wzięło w nim udział 638 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a rywalizacja w kategorii szkół ponadgimnazjalnych była bardzo duża. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, a najlepszy okazał się Maksymilian. Odebrał on nagrodę z rąk pani Doroty Kinal. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w Multikinie. Po części oficjalnej laureaci mogli uczestniczyć w zorganizowanym dla nich seansie filmowym.

Możemy być dumni z naszych uczniów, którzy co roku pamiętają o Patronie naszej szkoły i godnie reprezentują ZSP w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

Skip to content