Z życia ZSP Aktualności

Kwestowaliśmy dla WOŚP
17 stycznia 2018

Po raz szesnasty wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień ochotnicy zbierali pieniądze do puszek oraz prowadzili kawiarenkę, w której sprzedawali wyśmienite ciasta i gofry, chleb ze smalcem, wielkopolskie pyry z gzikiem oraz gorące zupy. Wszystkie pyszności przygotowane zostały w szkolnej pracowni gastronomicznej. Oprócz kawiarenki obsługiwanej przez uczennice klasy 2 TF, 2 TG, 1 TF uczniowie z klasy 2 TG prowadzili stoisko grillowe z pieczonymi kiełbaskami.

Żużlowiec z naszej szkoły – Bartosz Smektała – przekazał na licytację swoją klubową bluzę z autografem. Zainteresowani mieszkańcy mogli podziwiać motocykle szkolnego klubu „Young Riders”.

Każdy mógł wesprzeć WOŚP wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy lub startując w biegu „Policz się z cukrzycą”,  tak jak uczniowie naszej szkoły (Weronika Baraniak, Weronika Marciniak, Aleksandra Jakubczak, Piotr Kołacki, Dominik Strabel) oraz nauczyciel wychowania fizycznego pani Sylwia Sapuła, która poprowadziła również zajęcia rozgrzewające w ten dość zimny dzień.

W taki oto sposób społeczność Zespołu Szkół Politechnicznych czynnie włączyła się w pomoc, której celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Skip to content