Z życia ZSP Aktualności

“Ku chwale ojczyzny”
18 października 2016

Natalia Jerzak z kl. I Technikum Budowlanego wyrecytowała II miejsce podczas kolejnej edycji Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Wierszy Patriotycznych i Poezji Śpiewanej Ligi Obrony Kraju, który odbył się 18 października w auli LO w Śremie.

Jej interpretacja wiersza Kazimierza Józefa Węgrzyna „Ku chwale ojczyzny” zdobyła uznanie jury i wraz z innymi wyróżnionymi uczestnikami Natalia będzie reprezentować nasz powiat w konkursie wojewódzkim  21 października w Słupcy.

Bardzo dobrze zaprezentowały się także Karolina Meyer oraz Martyna Dryer z klasy IV, które wystartowały w kategorii poezja śpiewana. Dziewczynom akompaniowali chłopcy ze szkolnego zespołu muzycznego. 

Rywalizacja w obu kategoriach była bardzo wyrównana. Młodzież przepięknie interpretowała utwory o treściach patriotycznych związanych głównie ze Świętem Niepodległości, wprawiając jury oraz publiczność w zadumę nad historią naszej ojczyzny.

Skip to content