Z życia ZSP Aktualności

Kształcenia w terenie ciąg dalszy
21 października 2015

Po raz kolejny uczniowie ZSP zdobywali wiedzę poza murami szkoły. Dzięki uprzejmości pana Mieczysława Zabłockiego, przedstawiciela firmy RŐBEN na Wielkopolskę, klasa IV Technikum Budowlanego zwiedziła 21 października zakłady produkcyjne w Środzie Śląskiej.

Przyszli budowlańcy zapoznali się z asortymentem i wszystkimi procesami produkcji cegieł klinkierowych i dachówek ceramicznych,  poczynając od przygotowania składników przez ich formowanie i wypalanie, aż do pakowania gotowych wyrobów. Współpraca szkoły z tym zakładem trwa już ponad 15 lat, dzięki temu uczniowie technikum budowlanego poszerzają swoją wiedzę teoretyczną, którą w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili także Pocysterski Zespół Klasztorny w Lubiążu, który zachwycił ich swoją wielkością i pięknem.

Skip to content