Z życia ZSP Aktualności

Kształcenie humanistyczne w terenie
7 listopada 2016
W piątek 4 listopada uczniowie trzeciej klasy technikum wybrali się do Teatru Miejskiego w Lesznie na spektakl pt. “Moralność pani Dulskiej” wg dramatu Gabrieli Zapolskiej. Teatr ten niedawno wznowił działalność i można w nim teraz obejrzeć inscenizacje z udziałem znanych polskich aktorów.
Uczniowie mieli przyjemność podziwiać na leszczyńskiej scenie dobrą grę aktorów i ciekawą interpretację dzieła Zapolskiej, a co za tym idzie w pełni poczuć magię teatru. Młodzież w bardzo dobrych humorach wracała do Śremu, planując kolejne wizyty w teatrze.

Zanim jednak w piątkowe przedpołudnie dotarli do Leszna,  zwiedzili Klasztor Benedyktynów w Lubiniu. Tam z przewodnikiem (bratem Danielem) podziwiali piękny kościół oraz wysłuchali ciekawych opowieści o regule życia zakonnego.

Taki sposób edukacji zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników, którzy cenią sobie bardzo tzw. “żywe lekcje”. Tym razem poza murami szkoły uczniowie dokształcali się z j. polskiego, wiedzy o kulturze i historii.

Skip to content