Z życia ZSP Aktualności

Ks. Jerzy Popiełuszko – ZSP pamięta!
24 października 2019

Szczególną datą dla nas jest 19 października. Tego dnia 1984 roku ks. Jerzy Popiełuszko odszedł z tego świata. Postanowiliśmy w sposób szczególny uczcić 35. rocznicę Jego męczeńskiej śmierci, ponieważ nasza szkoła znajduje się przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki.

Z tej okazji w piątek 18 października odbył się uroczysty apel przy kamieniu  z odnowioną tablicą upamiętniającą ks. J. Popiełuszkę, znajdującym się przed budynkiem szkoły. Oprócz społeczności szkolnej na uroczystość zostali zaproszeni mieszkańcy ul. Popiełuszki. Podczas apelu głos zabrała pani dyrektor szkoły Wisława Frydryszak oraz ksiądz Jakub Pawłot wspominający zmarłego księdza jako bohatera naszego narodu. Aby przedstawić znaczenie działalności patriotycznej  ks. Jerzego odśpiewaliśmy na początek hymn Polski, a następnie uczciliśmy wspólną modlitwą relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicz. Następnie w formie wiersza zaprezentowano życiorys księdza Jerzego. Pod koniec uroczystego apelu uczciliśmy pamięć tego wyjątkowego kapłana minutą ciszy. Po apelu w szkolnej auli przedstawiono obrazy z życia codziennego ks. Jerzego Popiełuszki. 

W swoich kazaniach mówił On o miłości, wierze, odwadze oraz o tym, że zło można zwalczyć tylko dobrem. Wolność jest w każdym z nas i dzięki temu wyjątkowemu kapłanowi zawsze będziemy o tym pamiętać. 

Skip to content