Z życia ZSP Aktualności

Kolorowe Jarmarki w Poznaniu i Wrocławiu
22 grudnia 2023

Wydaje się, że nawet deszcz i szarość nie potrafią zagasić blasku świątecznych jarmarków w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz we Wrocławiu. W obu tych przystrojonych świątecznie miastach, spacerowały klasy: 2 M, 2 B i 3 G (Wrocław, 6 grudnia); 1TB, 1TT (Wrocław, 8 grudnia); 1TF, 2TF (Poznań, 12 grudnia); 1K, 1E (Wrocław, 13 grudnia) oraz uczniowie klas 1C, 1B i 3B (Poznań, 21 grudnia).

Pomimo niesprzyjającej aury, miasta te ożyły kolorami i magią świąt. Wszędzie, gdzie oko sięgnęło, było pełno świątecznych aranżacji: migoczących światełek, misternie zdobionych stoisk z ręcznie wykonanymi ozdobami, a zapach gorącej czekolady, pierników i potraw świątecznych unosił się w powietrzu. Nawet chmury nie zdołały zatrzeć atmosfery radosnego, świątecznego czasu, jaki panuje na tych niezwykłych jarmarkach.

Celem wycieczek było nie tylko wprowadzenie się w świąteczny nastrój, ale także zwiedzanie tych pięknych miast, np. uczniowie klasy 1 TB i 1 TT podziwiali Wrocław ze szczytu katedry archidiecezjalnej, poznawali walory turystyczne Ostrowa Tumskiego oraz zgłębiali wiedzę w Muzeum Architektury, natomiast uczniowie klasy 2 M, 2 B i 3 G udali się  do wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie Hydropolis.

 

 

Skip to content