Z życia ZSP Aktualności

Kolejny sukces młodych kierowców z ZSP
16 czerwca 2018

Po raz drugi uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie zdobyli II miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Kaliszu. 23 maja  nasza drużyna w składzie: Jakub Golak, Mikołaj Banaszak i Patryk Połomski wykazała się dużą wiedzą i wysokimi umiejętnościami w następujących konkurencjach:

 

  • test wiedzy – przepisy ruchu drogowego i historia motoryzacji,
  • pierwsza pomoc przedmedyczna,
  • jazda zręcznościowa motorowerem,
  • jazda zręcznościowa samochodem z talerzem Stewarta,
  • przygotowanie pojazdu do jazdy, obsługa codzienna.

W finale wojewódzkim wzięły udział 22 drużyny.

Sukces naszych uczniów docenił Komendant Powiatowy Policji w Śremie młodszy insp. Sławomir Jądrzak, który 15 czerwca zaprosił młodych kierowców, aby pogratulować im sukcesu. Z kolei wicestarosta Janusz Przywara podziękował uczniom za godne reprezentowanie powiatu w finale wojewódzkim.

Zdjęcia udostępniła redakcja Tygodnika Śremskiego.

Skip to content