Z życia ZSP Aktualności

Z kolędą w śremskim Domu Pomocy Społecznej
27 grudnia 2017

W czwartek 21 grudnia klasa II Technikum Gastronomicznego odwiedziła podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Śremie przy ulicy Farnej. Młodzież była wyposażona w instrumenty muzyczne, teksty kolęd i dużo świątecznej radości.

Święta Bożego Narodzenia są szczególnym okresem, kiedy możliwość dawania drugiemu człowiekowi ciepła, życzliwości, czy choćby chwili swojego czasu jest piękną tradycją, a nawet moralną powinnością. Uczniowie II TG postanowili, że zamiast zwyczajowych prezentów gwiazdkowych, jakie dają sobie uczniowie podczas klasowych wigilii, ufundują prezenty dla potrzebujących. Idea przerodziła się w czyn i oprócz radości muzykowania podarowali podopiecznym DPS-u kosze niespodzianek, aby te nadchodzące święta były dla nich słodkie i smaczne.

Piękne to było spotkanie. Pełne wzruszenia i wdzięczności. Po raz kolejny sprawdziła się stara prawda, że im więcej dobra dajemy, tym więcej do nas wraca.  
Skip to content