Z życia ZSP Aktualności

Jesteśmy coraz „Bliżej Poznania”
18 listopada 2017

W czwartek 16 listopada ruszył projekt edukacyjny Bliżej Poznania”, który od wielu lat jest realizowany w naszej szkole przez nauczycieli wiedzy o kulturze i historii, a uczestniczą w nim uczniowie drugich klas technikum. Celem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie młodzieży ważnych kulturowo miejsc w stolicy Wielkopolski.

Tym razem uczestnicy projektu zwiedzili Katedrę, Starówkę z Ratuszem i Farą, Stary Browar oraz Bramę Poznania. Duże wrażenie zrobił na uczniach Poznański Stary Rynek, jako że znajduje się daleko od większości modnych galerii handlowych, przestał być, jak dawniej, popularnym punktem wizyt Wielkopolan. Interaktywne muzeum Brama Poznania również zostało docenione za nowatorski i interesujący sposób przekazywania wiedzy historycznej.

Kolejnym etapem pracy będzie przygotowanie przez uczniów prezentacji dotyczących odwiedzanych miejsc, które z kolei staną się w finale projektu materiałem na wystawę, wieńczącą całe przedsięwzięcie.
Realizacja projektu Bliżej Poznania” jest kolejnym dowodem na to, że edukacja w terenie jest niezwykle atrakcyjna dla młodzieży, a dodatkowo przyczynia się do integracji grup klasowych, o czym może świadczyć radosna atmosfera podczas wycieczki. Ponadto, mimo późnej jesieni, pogoda była łaskawa dla odkrywających Poznań uczniów ZSP.
Skip to content