Z życia ZSP Aktualności

Jesienny sezon turystyczny
16 października 2017

Klasy Technikum Turystycznego, wykorzystując ładną pogodę wczesnej jesieni, zajęcia praktyczne odbywały często w terenie, korzystając z różnych środków transportu.

Uczniowie II TT 29 września udali się na rekonesans Powiatu Śremskiego wyznaczonymi szlakami rowerowymi. Odwiedzili m. in. schronisko w Gaju, Pałac w Błociszewie oraz kapliczkę w Lesie Rąbińskim. Kilka dni później (6 października), tym razem transportem kolejowym, wybrali się do Torunia. Młodzież sama przygotowała wycieczkę – pilotaż oraz przewodnictwo po mieście. Nasi młodzi pasjonaci turystyki skorzystali także z oferty Żywego Muzeum Piernika i wzięli udział w wypiekaniu toruńskich specjałów.

Walory przyrodnicze i turystyczne Wielkopolskiego Parku Narodowego postanowili zgłębić  uczniowie klasy I TT i I G, którzy 11 października pojechali tam autokarem. W Muzeum Przyrodniczym WPN w Jeziorach koło Puszczykowa obejrzeli film oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej, odbyli także wycieczkę pieszą nad Jezioro Góreckie. Uczniowie spacerowali również szlakami dydaktycznymi parku na Osowej Górze oraz weszli na wieżę widokową.

Tego samego dnia pojechali także do Kórnika, podziwiali nową promenadę oraz zwiedzali wnętrza zamku, po których oprowadziła ich absolwentka naszego Technikum Turystycznego.

Wycieczki terenowe są zawsze bardzo pouczające i stanowią atrakcyjną formę zajęć praktycznych, bardzo lubianą przez uczniów wszystkich klas.

Skip to content