Z życia ZSP Aktualności

„Jak zostać kierowcą zawodowym”
5 listopada 2019

Konferencja pod takim hasłem zorganizowana została przez nauczycieli ZSP ze względu na ciągłe zapotrzebowanie na kierowców i brak wiedzy w zakresie zdobywania kwalifikacji do wykonywania tego deficytowego zawodu. Patronat nad nią objął Starosta Śremski i Komendant Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli uczniowie klas o profilu samochodowym, przedstawiono: warunki uzyskiwania i uprawnienia kolejnych kategorii praw jazdy, tematykę szkolenia w zakresie kwalifikacji wstępnej kierowcy oraz szczegółowy przebieg egzaminu na kategorię C oraz C+E.
W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego i Komendy Powiatowej Policji w Śremie, którzy poruszyli zagadnienia dotyczące uprawnień podległych im służb oraz tak ważnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe lokaty w szkolnym konkursie z przepisów ruchu drogowego, otrzymali z rąk dyrektor szkoły Wisławy Frydryszak i Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Śremie inspektora Sławomira Jądrzaka dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostę Śremskiego.

Zagadnienia poruszane podczas konferencji niewątpliwie przyczynią się do poszerzenia wiedzy w zakresie  kwalifikacji do zawodu kierowcy oraz będą przydatne absolwentom Technikum Samochodowego podczas wybierania dalszej drogi zawodowej.

Skip to content