Z życia ZSP Aktualności

Jabłka, jabłka, jabłka…
8 stycznia 2016

Nasi uczniowie będą zajadać przepyszne jabłka, które otrzymaliśmy od Agencji Rynku Rolnego w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”.

Z troski o zdrowe nawyki żywieniowe uczniów ZSP złożyliśmy wniosek do Agencji Rynku Rolnego o przystąpienie do ogólnopolskiego programu bezpłatnej dystrybucji owoców do szkół i innych jednostek. W piątek 8 stycznia dotarło do nas 20 ton jabłek, które otrzymają uczniowie do domów. Jabłka będą rozdawane także podczas przerw, gdyż stawiamy na zdrowe przekąski.

Jedzmy jabłka, ponieważ mają wiele zalet:  zawierają m. in. witaminę C, błonnik, potas i żelazo; neutralizują toksyczne substancje; obniżają poziom „złego” cholesterolu i wspomagają prawidłowe trawienie. Owoce te są nie tylko smaczne, ale także niskokaloryczne.

Uwaga Uczniowie!

Jabłka możecie zabierać dla siebie i swoich najbliższych od poniedziałku 11 stycznia 2016, aby chrupać je ze smakiem podczas ferii zimowych. Przemyślcie sposób przetransportowania ich do domu, by nie nosić ciężkich siatek.

Skip to content