Z życia ZSP Aktualności

Interakcje z „chłopskimi przedsiębiorcami” w ZSP
20 października 2017

We wtorek 17 października nasza szkolna aula stała się „targowiskiem” za sprawą odbywającego się w niej międzyszkolnego turnieju „Chłopskiej Szkoły Biznesu” o Puchar Starosty Śremskiego. Współorganizatorami zawodów rozegranych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2017 byli: Młodzieżowe Centrum Kariery OHP Śrem oraz Szkolny Klub Przedsiębiorczości ZSP.

Ekonomiczna gra planszowa, jaką jest „Chłopska Szkoła Biznesu” (CSB), inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII wieku, jest symulacją działalności gospodarczej, która w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej.

Do pojedynku o Puchar Starosty Śremskiego stanęło 5 szkół ponadgimnazjalnych: gospodarz turnieju  ZSP, LO, ZSE, ZST oraz ZSR z Grzybna. Wynik gry zależał w głównej mierze od  inicjatywy, pomysłów i umiejętności negocjacyjnych członków drużyn, a także od  gospodarowania posiadanymi zasobami (czasem, pieniędzmi i towarami). Takimi zdolnościami wykazały się wszystkie zespoły i chociaż puchar wywalczyli uczniowie LO to wszystkie drużyny świetnie się bawiły, zintegrowały oraz rozwinęły swoje kompetencje społeczne.

Nasza drużyna cieszyła się z drugiego miejsca. Gratulacje wszystkim zawodnikom złożył wicestarosta Janusz Przywara.

Skip to content