Z życia ZSP Aktualności

Inauguracja nowego roku szkolnego
4 września 2020

Społeczność Zespołu Szkół Politechnicznych 1 września z nadzieją wkroczyła w nowy rok szkolny 2020/2021.

Tym razem inauguracja, z powodu pandemii koronawirusa, miała zupełnie innych przebieg niż w latach ubiegłych.

Rozpoczęcie roku szkolnego celebrowano w małych grupach, zamiast tradycyjnego zgromadzenia całej społeczności szkoły na płycie boiska.

Jako pierwsi rok szkolny powitali nowi uczniowie naszej szkoły: o godzinie 8.00 ponad stu uczniów Technikum nr 3, a o godzinie 9.00 ponad 150 uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3. Pierwszoklasistów powitała pani dyrektor Wisława Frydryszak, która przedstawiła wychowawców, z którymi młodzież udała się na spotkania w salach lekcyjnych.

Starsi uczniowie ZSP  spotkali się z wychowawcami o godzinie 10.00 i 11.00, aby w kameralnych grupach uczcić kolejny rok nauki.

Wszystkie spotkania odbywały się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, które towarzyszyć będą codzienności szkolnej aż do odwołania.

Po okresie nauczania zdalnego wielu uczniów i nauczycieli z radością przekroczyło 1 września próg szkoły. Miło było spotkać się twarzą w twarz i zająć miejsce w szkolnej ławce, a nie przed komputerem.

W tym roku szkolnym w Zespole Szkół Politechnicznych rozpoczęło naukę 965 uczniów i słuchaczy, którzy uczęszczać będą do trzech szkół: Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3, Technikum nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

 

 

 

Skip to content