Z życia ZSP Aktualności

II miejsce w Turnieju Budowlanym
29 maja 2019

Uczniowie Zespołu szkół Politechnicznych po raz kolejny potwierdzili swoje wysokie umiejętności budowlane. W zmaganiach zawodowych „Sprawny Murarz”, które odbyły się w 26 maja br. w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie zajęli wysokie II miejsce.

Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej, a wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z Leszna, Kościana, Śremu i Grodziska Wielkopolskiego. W części praktycznej uczestnicy musieli wymurować komin z dwoma przewodami spalinowymi zgodnie z rysunkiem technicznym.

Drużyna ZSP w składzie:  Hubert Jędrzejewski, Filip Matuszewski, Arkadiusz Skrzypczak i Hubert Witkowski uległa jedynie gospodarzom. Uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody: narzędzia i sprzęt do prac budowlanych. Poza zmaganiami turniejowymi młodzi budowlańcy uczestniczyli w wykładach dotyczących badań termowizyjnych i właściwości termicznych budynków oraz możliwości uzyskania uprawnień budowlanych. Turniej objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna pana Łukasza Borowiaka.

Skip to content