Z życia ZSP Aktualności

Gościliśmy Potomków Powstańców Wielkopolskich
16 lutego 2016

Już drugi rok z kolei nasza szkoła wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Śremskiej zorganizowała Spotkanie Pokoleń Potomków Powstańców Wielkopolskich. Odbyło się ono 12 lutego, data ze wszech miar właściwa, bliska podpisaniu rozejmu w Trewirze, kończącego formalnie zmagania powstańcze.

Gościliśmy potomków powstańców, przedstawiciela Wielkopolskiego Oddziału Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego oraz władze samorządowe, służby mundurowe, dyrektorów śremskich instytucji kulturalnych, delegacje kombatantów i szkół imienia powstańców z całego powiatu oraz licznie przybyłych członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej.

Podczas uroczystości pani Henryka Socha przedstawiła działania Klubu Pamięci Powstania Wielkopolskiego na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Tradycją spotkań stało się przypominanie sylwetek śremskich powstańców – nasza uczennica, Anna Wójcik z klasy IV Technikum Turystycznego, w prezentacji multimedialnej przybliżyła postać Bohdana Medarda Radomskiego. Grupa uczniów z ZSP pod kierunkiem nauczycieli historii zaprezentowała montaż słowno-muzyczny „Wielkopolska droga do wolności”. Po zakończeniu uroczystości zaprosiliśmy gości na kawę i ciasto.

 Spotkanie zamknęło złożenie kwiatów w wybranych miejscach pamięci.

Skip to content