Z życia ZSP Aktualności

Gościliśmy Potomków Powstańców Wielkopolskich
30 stycznia 2017

Już po raz trzeci razem z Towarzystwem Miłośników Ziemi Śremskiej byliśmy organizatorami Spotkania Potomków Powstańców Wielkopolskich. W czwartek 26 stycznia podczas tej wspomnieniowej uroczystości w naszej szkolnej auli spotkali się szacowni goście – potomkowie powstańców wielkopolskich, przedstawiciele władz miasta i powiatu, delegacje szkół i osoby zainteresowane historią naszego regionu.

Na nasze zaproszenie przybyli potomkowie powstańców:  wnuk Daniela Kęszyckiego – pan Marcin Kęszycki, znany aktor Teatru Ósmego Dnia, który podzielił się z uczestnikami uroczystości rodzinnymi wspomnieniami i barwnymi anegdotami o dziadku, prawnuk doktora Seweryna Matuszewskiego – pan Krzysztof Domin i wielu innych. Uczniowie klasy III TBFS oraz nasz szkolny zespół wokalno-muzyczny pod kierunkiem nauczycieli ZSP przygotowali program multimedialny pt. „Powstanie, z którego możemy być dumni”, w którym wykorzystano okolicznościową poezję i utwory Jacka Kaczmarskiego.

Z radością podtrzymujemy tradycję spotkań z potomkami powstańców wielkopolskich, ponieważ wierzymy, że warto pamiętać!

 

 

Skip to content