Z życia ZSP Aktualności

„Good Bye Lenin!” w szkolnym DKF
20 października 2019

Widzowie Szkolnego DKF-u 18 października mieli przyjemność zobaczyć kultową niemiecką komedię ”Good Bye Lenin!”. Ten znany i wielokrotnie nagradzany obraz opowiada o ważnym czasie w historii współczesnej Europy, a głównie Niemiec – przemiany ustrojowej i końca komunistycznego DDR. Film dobrze się ogląda. Nie jest posępny, ciężki czy ponury, co można by wywnioskować ze streszczenia intrygi. Becker przedstawia absurd byłego NRD delikatnie, nie chcąc urazić uczuć jego mieszkańców. Pokazuje zabawne sceny, które mogą przywodzić na myśl polskie komedie, powstałe w latach komunizmu np. “Misia”. Podobieństwo NRD do Polski, choćby w budownictwie, sprawia że widz może mieć wrażenie, że to nie tylko film o niemieckim przełomie, lecz także o naszym.

Młodzież z zainteresowaniem śledziła historię głównych bohaterów, doceniając zaskakujący scenariusz i ciekawą fabułę.

Następny seans filmowy w listopadzie. Do zobaczenia!

 

Skip to content