Z życia ZSP Aktualności

Fryzjerzy i “Nova Maska” w Poznaniu
24 listopada 2018

“Nova Maska” to Międzynarodowa Szkoła Charakteryzacji, której założycielką jest pani Ewa Niedźwiedź – wykładowca, stylista, charakteryzator oraz perukarz. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w teatrach zarówno w Polsce (m.in. Teatr Wielki w Poznaniu), jak i poza granicami naszego kraju. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu na zdobywanie wykształcenia w zawodzie charakteryzatora otworzyła własną szkołę, która w innowacyjny sposób realizuje zagadnienia fryzur stylowych i perukarstwa oraz charakteryzacji teatralnej, filmowej i makijażu scenicznego. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej z klasy pierwszej technikum, mieli okazję jako pierwsi odwiedzić tę szkołę i skorzystać z wieloletniego doświadczenia założycielki. Pani Ewa Niedźwiedź wtajemniczyła młodzież w tajniki makijażu scenicznego oraz przekazała wiele cennych i życiowych wskazówek fryzjerskich. Wykonała również dwie charakteryzacje barokowe, które swoją okazałością mile zaskoczyły młodych fryzjerów.

Mamy nadzieję, że podjęta współpraca ze szkołą “Nova Maska” przyniesie wiele korzyści młodym mistrzom szczotki i grzebienia.

Skip to content