Z życia ZSP Aktualności

Finał Wojewódzkiego konkursu „Sprawny w zawodzie”
7 marca 2023

W dniu 06.03.2023 w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie odbyła się część praktyczna Wojewódzkiego Konkursu „Sprawny w zawodzie”. Tegoroczna edycja obejmowała rywalizację w zawodach: sprzedawca, cukiernik oraz mechanik pojazdów samochodowych. Organizatorami całego przedsięwzięcia były: Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP w Poznaniu oraz Hufiec Pracy 15-44 w Śremie.

Po części oficjalnej przystąpiono do zadań praktycznych. Zadaniem sprzedawców było sporządzenie paragonu fiskalnego wraz z fakturą sprzedaży, kalkulacji ceny detalicznej brutto zakupionych towarów oraz uporządkowanie stanowiska pracy. Komisja konkursowa wyłoniła zwyciężczynię konkursu, którą została Kinga Banecka uczestniczka reprezentująca Hufiec Pracy w Śremie, II miejsce zajęła Maja Nowacka – Hufiec Pracy w Krotoszynie, III miejsce Patrycja Raczkowska – Hufiec Pracy w Słupcy, IV miejsce przypadło Wiktorii Peter – Hufiec Pracy w Turku.

Zadaniem cukierników było przygotowanie rolady biszkoptowej z bitą śmietaną i owocami. Cały przebieg odbywał się pod czujnym okiem Komisji, a ocenie podlegał nie tylko proces przygotowania, pieczenia, ale również prezentacji i degustacji wypieku. W tej kategorii zwyciężyły Dominika Purczykiewicz i Oliwia Rekruciak  reprezentujące Hufiec Pracy we Wrześni, II miejsce zajęły Oliwia Zalewska oraz Monika Kołodziejczyk – Hufiec Pracy w Ostrzeszowie, III miejsce zostało przyznane Oskarowi Krzanowskiemu i Milenie Rzepce  – Hufiec Pracy w Kaliszu, a IV miejsce zajęli Bartosz Goździela i Natalia Tadaszak – Hufiec Pracy w Ostrowie Wielkopolskim.

W kategorii mechanik pojazdów samochodowych zadaniem uczestników była wymiana klocków i tarcz hamulcowych, a ocenie podlegało również przygotowanie pojazdu przed procesem wymiany oraz współpraca w drużynach. W tej konkurencji zwyciężyli Arkadiusz Gałężewski oraz Igor Pietrzak reprezentujący Hufiec Pracy w Turku, II miejsce zajęli Bartosz Smardz i Konrad Kowalczyk – Hufiec Pracy w Ostrzeszowie, III miejsce zostało przyznane Marcinowi Nowaczewskiemu i Mikołajowi Korczowi – Hufiec Pracy we Wrześni.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Poznaniu. Konkursowe zmagania pozwoliły młodzieży na sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności przed zbliżającymi się egzaminami zawodowymi.

Warto dodać, że 28 lutego br. w finale Wojewódzkiego Konkursu OHP z serii “Sprawny w zawodzie” w branży fryzjerskiej udział wzięła uczennica naszej szkoły Karolina Bąkowska. Po półfinałach z części teoretycznej, do finału zakwalifikowało się 8 zespołów: HP Leszno, HP Września, HP Koło, HP Słupca, HP Śrem, HP Ostrzeszów, HP Turek oraz HP Krotoszyn. Finał obejmujący część praktyczną przeprowadzono w Kobylinie.
Po zliczeniu punktów z części teoretycznej i praktycznej konkursu, nasza uczestniczka Karolina Bąkowska otarła się o podium zajmując IV miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 

Skip to content