Z życia ZSP Aktualności

Finał 49. Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”
9 lutego 2020

Zmagania w finale ogólnopolskim 49. Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” dla uczniów szkół branżowych trwały cztery dni od 4 do 7 lutego 2020 roku w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W eliminacjach okręgowych dla najlepszych uczniów szkół branżowych I stopnia z województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego, które odbyły się 11 stycznia 2020 roku, udział wzięło 3 uczniów naszej szkoły:

– Marcin Duszyński z klasy 3A w zawodzie murarz-tynkarz – zajął 4 miejsce,
– Bartosz Jóskowiak z klasy 3E w zawodzie monter sieci i instalacji i urządzeń sanitarnych – zajął 6 miejsce,
– Maciej Paziewski z klasy 3E w zawodzie monter sieci i instalacji i urządzeń sanitarnych – zajął 11 miejsce.

To właśnie Marcin Duszyński i Bartosz Jóskowiak reprezentowali Zespół Szkół Politechnicznych w zmaganiach finałowych turnieju, rywalizując w siedmiu kategoriach budowlanych. Nasi zawodowcy wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem, co przełożyło się na wspaniały sukces – Marcin Duszyński zajął III miejsce, a Bartosz Jóskowiak miejsce VI.

Gratulujemy nie tylko chłopakom ogromnego sukcesu (w turnieju udział wzięło 2645 uczniów z 65 szkół z całej Polski), ale również pracodawcom, u których nasi finaliści uczą się zawodu w praktyce: FIRMA WOJAZ Budownictwo Wojciech Zieliński oraz FIRMA USŁUGOWO HANDLOWA PŁOMYK Tomasz Kołacki.

Skip to content