Z życia ZSP Aktualności

W “Fabryce Wiedzy” ZSP
20 listopada 2016

Realizacja różnorodnych projektów edukacyjnych to sposób na przekazywanie wiedzy w atrakcyjny, bardziej kreatywny sposób, co zwiększa szanse na przyswojenie wielu wiadomości i umiejętności. Taki model nauki wykorzystują często nauczyciele ZSP.

Dlatego 15 listopada 2016 r. w pracowni przedsiębiorczości odbyły się rozgrywki w ramach programu autorskiego pt. „Fabryka Wiedzy”, którego partnerami są nasza szkoła i Młodzieżowe Centrum Kariery. Uczniowie wzięli udział w grze edukacyjno – rozrywkowej „EUROCASH”, która jest symulacją biznesowego życia. Gracze przyjmowali role losowo wybranych zawodów z określonym bagażem finansowym. Ich zadaniem było zdobycie jak największego przychodu ze swoich inwestycji. Rozgrywki pozwoliły uczniom poznać skutki własnych decyzji inwestycyjnych poszerzając wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości.

W listopadzie, dzięki udziałowi w projekcje „OTWARTA FIRMA”  FUNDACJI MŁODZIEŻOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, nasi uczniowie zwiedzali zakłady pracy, uczestniczyli w wykładach i szkoleniach prowadzonych przez przedstawicieli różnorodnych firm. Jednym z gości wspierających nas w realizacji tego przedsięwzięcia była Pani Lucyna Bykowicz – rzecznik praw konsumenta, która 17 listopada na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości poruszała zagadnienia przydatne każdemu klientowi. Opowiedziała ona uczniom m. in. o procedurach  występowania do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów.

Skip to content