Z życia ZSP Aktualności

Eliminacje okręgowe XXXIII edycji OWiUB
10 marca 2020

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której głównym organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej odbyła się 29 lutego 2020 r. w Zielonej Górze. Nadrzędnym celem olimpiady jest pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych, przygotowanie uczniów do kształcenia na kierunkach budowlanych szkół wyższych oraz zachęcanie młodzieży do rozwijania swoich uzdolnień i stworzenie warunków zdrowego współzawodnictwa.

W rywalizacji wzięli udział również uczniowie naszej szkoły przechodząc najpierw przez eliminacje szkolne, które odbyły się 19 listopada 2019 r., a tematyka zadań obejmowała zakres wszystkich przedmiotów zawodowych budowlanych, z których to uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale i umiejętnościami zawodowymi. Po zmaganiach szkolnych najwięcej punktów uzyskali uczniowie: Hubert Flaczyński  z kl.4TB, Filip Matuszewski z kl.3TB i Karol Dominiak z kl.4TB, którzy reprezentowali naszą szkołę na XXXIII Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności  Budowlanych 29 lutego 2020 r. w Zielonej Górze.

W olimpiadzie udział wzięło 35 uczestników z 9 szkół województw wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Jak każdego roku rywalizacja między uczestnikami była bardzo wysoka, a Hubert Flaczyński uzyskał wysokie 6 miejsce i tym samym zakwalifikował się do finału, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 2-4 kwietnia 2020 r. tak wysoki wynik w klasyfikacji ogólnopolskiej pozwolił Hubertowi na uzyskanie tytułu finalisty. Pozostali uczestnicy olimpiadowych zmagań mogą również cieszyć się z wyników, a uplasowali się na miejscach: Filip Matuszewski na 10, Karol Dominiak na 13.

W klasyfikacji szkół uzyskaliśmy podobnie jak w ubiegłym roku wysokie III miejsce, tuż za Zieloną Górą i Poznaniem.

W Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych uczniowie reprezentujący naszą szkołę wielokrotnie już zdobywali laury i nie zawiedli również w tym roku.

Gratulujemy uczestnikom, życzymy sukcesów w dalszej nauce oraz powodzenia w zawodach centralnych.

Skip to content