Z życia ZSP Aktualności

Edukowali się obywatelsko w Warszawie
31 stycznia 2017

Ważnym zadaniem szkoły jest przygotowanie młodzieży do dorosłego życia w demokratycznym świecie, dlatego 26 stycznia 2017 r. uczniowie klas czwartych naszego Technikum nr 3, stojący u progu dojrzałych wyborów, uczestniczyli w wycieczce do Sejmu.

Czerpiąc u źródła wiedzę o korzeniach polskiego parlamentaryzmu, tegoroczni maturzyści z ZSP przemierzali korytarze sejmowe spotykając posłów z różnych partii politycznych. Uczestniczyli również w obradach sejmowych, co prawda tylko w roli obserwatorów spoglądających na Salę Plenarną z galerii dla gości i prasy, ale jakże emocjonujące były to chwile. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się burzliwej dyskusji posłów, mieli okazję spotkać panią Minister Edukacji, bowiem dyskusja dotyczyła szkół. Tworzenie prawa nie jest ani takie proste, ani takie nudne, o czym przekonali się nasi młodzi obywatele.

Miłym akcentem było również popołudnie spędzone przy Pałacu Kultury i Nauki  w słynnych Złotych Tarasach.

Skip to content