Z życia ZSP Aktualności

Edukacyjny piątek w ZSP
20 lutego 2016

Edukacja niejedno ma imię. Mogli się o tym przekonać gimnazjaliści, których gościliśmy 19 lutego w naszej szkole podczas Targów Edukacyjnych odbywających się tradycyjnie pod hasłem „Edukacja-Praca-Przyszłość”.

Targi uroczyście otworzył starosta powiatu śremskiego – pan Zenon Jahns, który zachęcał zgromadzonych w auli ZSP gimnazjalistów do kontynuowania nauki w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu śremskiego, które oferują różnorodną ofertę kierunków kształcenia. Dla wszystkich gości wystąpił nasz szkolny zespół muzyczny oraz uczennice klasy IV TT w nowoczesnym układzie tanecznym. Uczniowie gimnazjów mogli zapoznać się z ofertą śremskich szkół ponadgimnazjalnych oraz instytucji powiatu śremskiego, które przygotowały ciekawe ekspozycje.

Mimo pochmurnej pogody atmosfera w murach ZSP była gorąca. Jako gospodarze otworzyliśmy dla licznie przybyłych gości nasze szkolne pracownie, w których uczniowie ZSP prezentowali swoje umiejętności zawodowe. Każdy mógł się przekonać, że nauka w Zespole Szkół Politechnicznych odbywa się w specjalistycznych, dobrze wyposażonych pracowniach. Nauczyciele i uczniowie ZSP zapewniali, że oprócz profesjonalnego podejścia do nauki panuje u nas ciepła atmosfera, a  nauka może być także ciekawą przygodą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Fotobudka ZSP, w której można była wykonać pamiątkowe, niesztampowe zdjęcia. Podczas targów zaprezentowaliśmy również nowy, perspektywiczny kierunek kształcenia – Technikum Mody, który oferujemy uczniom od 1 września 2016 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą szkołę i zapraszamy ponownie w gościnne progi Zespołu Szkół Politechnicznych.

Skip to content