Z życia ZSP Aktualności

Edukacyjny event w ZSP
30 października 2015

Fundamentem wielu inicjatyw podejmowanych przez nauczycieli w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie jest rozumienie edukacji jako stwarzanie możliwości i szans do przekazywania wiedzy uczniom, dotyczącej tego, jak działać w życiu.

Taki właśnie cel przyświecał spotkaniu naszych uczniów z przedstawicielami PIP  Inspektoratu w Poznaniu (z p.  Joanną Budzyńską – Jędraszczyk i p. Lidią Materną), które odbyło się 29 października w szkolnej auli. Tematem przewodnim była „pierwsza praca”, jej rodzaje, legalność  i dokumentacja stażu pracy oraz konsekwencje zawierania „umów śmieciowych”. Inspektorzy PIP przekazali szkole materiały dydaktyczne, które wzmocnią proces edukacyjny.

W nawiązaniu do podjętych zagadnień zorganizowano również wystawę prac pokonkursowych „Ginące zawody”.  Była to doskonała okazja do sprawdzenia wiedzy uczniów o mniej popularnych zajęciach wykonywanych głównie przez rzemieślników i wskazania na niszowe zawody.

Działania te podjęto w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2015.

 

Skip to content