Z życia ZSP Aktualności

Dziennikarstwo od kuchni
6 marca 2016

Uczennice klasy II uczące się w zawodzie sprzedawca oraz uczniowie klasy II Technikum Turystycznego odwiedzili 4 marca siedzibę Redakcji „Tygodnika Śremskiego” przy ulicy Grunwaldzkiej 1, aby poznać tajniki dziennikarstwa.

Wizyta odbyła się w ramach nauczania praktycznego i dotyczyła reklamy jako narzędzia szeroko rozumianej promocji. Młodzież mogła od kuchni poznać pracę dziennikarzy, rytm pracy redaktorów oraz proces powstawania gazety. Nasi uczniowie uzyskali również wiadomości na temat struktury pisma, jego profilów tematycznych i zasad publikacji tekstów prasowych. Przekonali się, tworząc swoje pierwsze teksty redakcyjne, że nie jest to zajęcie łatwe, które wymaga ogromnego zaangażowania.

Wszystkim pracownikom Redakcji „Tygodnika Śremskiego” młodzież ZSP podziękowała za możliwość obserwacji i uczestniczenia w dziennikarskiej codzienności przekazując symboliczny dyplom.

Podziękowanie _Tygodnik Śremski

DSC_0003

Skip to content