Z życia ZSP Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej
15 października 2017

Zgodnie z tradycją obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, upamiętniający powołanie 14 października 1773 r. przez Sejm Rozbiorowy Komisji Edukacji Narodowej, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Uczniowie ZSP złożyli swoim nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły życzenia oraz obdarowali ich w dowód wdzięczności kwiatami. Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski przygotowali dla nich spotkanie w auli,  podczas którego podziękowano gościom za ich pracę, racząc słodkościami i sporą dawką humoru. W dobry nastrój wprowadził zgromadzonych występ kabaretowy samorządu oraz laurka muzyczna od szkolnego zespołu. Życzenia wszystkim pracownikom szkoły złożyła także dyrektor szkoły Wisława Frydryszak, dziękując za trudną pracę oraz sukcesy ostatniego roku.  Wybrani nauczyciele uczestniczyli w powiatowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Grzybnie, podczas których wręczono nagrody starosty oraz nagrody dyrektorów szkół.

Święto nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi było doskonałą okazją do refleksji nad współczesną edukacją oraz do integracji społeczności szkolnej. 

Zdjęcia z powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej: http://srem.naszemiasto.pl/artykul/dzien-nauczyciela-docenili-pedagogow-w-dniu-ich-swieta,4276376,artgal,t,id,tm.html

 

Skip to content