Z życia ZSP Aktualności

Doświadczenia zawodowe – malowniczo i świątecznie
2 grudnia 2018

Uczniowie naszej szkoły, przygotowujący się do świadczenia usług w branży fryzjerskiej, gastronomicznej oraz sprzedawcy, uczestniczyli 30 listopada 2018 r. w najbardziej malowniczym i świątecznym wydarzeniu w Poznaniu.  Był to Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych zorganizowany na MTP Poznań.

Festiwal przyciąga tysiące ludzi, którzy lubią obcować ze sztuką, chcą skorzystać z bogatej listy warsztatów artystycznych oraz zakupić unikatowe prezenty świąteczne. Młodzież oglądała gotowe przedmioty  wykonane przez artystów oraz  rzemieślników – wszystko to, co wyszło spod ręki twórców z dodatkiem dużej ilości kreatywności i pasji: biżuterię, szkło, ceramikę, galanterię skórzaną, ozdoby świąteczne i artykuły do dekoracji wnętrz, zabawki, a także rzeźby. W dedykowanej strefie Matrials  uczniowie zaznajamiali się z artykułami do twórczości plastycznej, szycia, decupage, robótek ręcznych. Dodatkową atrakcją była możliwość uczestnictwa w Narodowej Wystawie Rolniczej oraz odwiedziny świętego Mikołaja, który zajrzał na Festiwal na przedświąteczny rekonesans.

Zrealizowane cele wycieczki, którymi były obserwacja różnych aranżacji przestrzeni handlowej, poznanie atrakcyjnych form ekspozycji towaru oraz tworzenie wizerunku osoby pracującej w branży usługowej  jako twórczej i samodzielnej, pozwoliły na wzbogacenie bagażu doświadczeń zawodowych naszych uczniów.

 

Skip to content