Z życia ZSP Aktualności

Dlaczego lubimy się bać? Horror w szkolnym DKF-ie
23 kwietnia 2018

W ubiegły piątek w szkolnym DKF odbyła się ostatnia już w bieżącym roku szkolnym projekcja filmowa. Tym razem było to spotkanie z klasykiem horroru czyli z filmem A. Amenabara pt.”Inni”. Prosta z pozoru historia matki z dwojgiem małych dzieci osadzona w realiach angielskiej prowincji w 1945 roku okazuje się być zaskakująca dla widza. Przeraża mimo oszczędnych środków wyrazu jak na gatunek, jakim jest horror.

Film wyznaczył nowe trendy w realizacji tego typu filmów, a odtwórczyni głównej roli – Nicole Kidman zachwyca aktorskim kunsztem.

Uczniowie, którzy obejrzeli ten obraz w piątkowe popołudnie na pewno się nie zawiedli. Zaskoczeni finałem historii umawiali się na kolejne spotkania z filmem we wrześniu w nowym roku szkolnym.

Do zobaczenia.

Skip to content