Z życia ZSP Aktualności

DKF w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
18 grudnia 2017

Ostatnia projekcja w szkolnym DKF-ie, która odbyła się 15 grudnia,  związana była z rocznicą ważnego wydarzenia historycznego – stanu wojennego.

Na ten niezwykły czas uczniowie mieli okazję spojrzeć oczami reżysera kultowej komedii pt. Rozmowy kontrolowane” Zbigniewa Chęcińskiego. Atutem tego filmu są teksty Stanisława Tyma, wciąż arcyzabawne. Mimo że obraz przedstawia stan wojenny w konwencji komediowej, bardzo wiele jest  w nim prawdy historycznej i oddaje atmosferę tamtych czasów, podkreślając absurdy polskiej rzeczywistości. Znakomite kreacje aktorskie S. Tyma oraz pary wspaniałych aktorek  I. Kwiatkowskiej i A. Janowskiej zostały docenione przez młodych widzów szkolnego DKF-u.

Kolejna projekcja w nowym roku.

Do zobaczenia! 

Skip to content