Z życia ZSP Aktualności

Dekarski wicemistrz Polski „Złotej Kielni”
6 lutego 2018

Od 31 stycznia do 2 lutego Patryk Talarczyk z kl. 3 wg rywalizował w Poznaniu z najlepszymi uczniami ze szkół branżowych i zawodowych z całej Polski w finale 47. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie dekarz (kwalifikacja B.12 – wykonywanie robót dekarskich).  Patryk wywalczył II miejsce dowodząc,  że jest bardzo dobrym młodym fachowcem.

Rywalizację w części teoretycznej przeprowadzono w Gimnazjum nr 63, natomiast część praktyczną rozegrano w Pawilonie Nr 5 na Terenach Targowych MTP podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa „BUDMA 2018”.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy rozwiązywali 40 zadań testowych z wiedzy zawodowej.  Natomiast w części praktycznej finaliści w zawodzie dekarz montowali okno dachowe, wraz z kołnierzem Thermo, zestawem izolacyjnym XDP oraz ręczną markizą zewnętrzną.

Nasz wicemistrz wykazał się dużymi umiejętnościami zawodowymi, otrzymał dyplom oraz cenne nagrody ufundowane przez sponsora generalnego turnieju i sponsora zawodu dekarz firmę FAKRO – wicelidera światowego rynku okien dachowych i schodów strychowych.

Udział w tak prestiżowym turnieju budowlanym to z pewnością wielkie przeżycie dla każdego ucznia, tym bardziej gratulujemy Patrykowi sukcesu.

Serdeczne gratulacje składamy także panu Eugeniuszowi Mejzie, opiekunowi praktyk Patryka, który przygotowuje solidnie ucznia do wykonywania zawodu.

Życzymy powodzenia  i dalszych sukcesów zawodowych.

 

Skip to content