Z życia ZSP Aktualności

Chemia w żywieniu i kosmetyce
26 kwietnia 2016

Pod takim hasłem przewodnim odbyło się w poniedziałek 25 kwietnia w naszej szkole kolejne spotkanie o charakterze prozdrowotnym. Jego celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na stosowanie w nadmiernych ilościach związków chemicznych w żywności i środkach do pielęgnacji ciała.

Tego dnia gościliśmy w szkolnej auli panią Karolinę Czajkowską, która podzieliła się z młodzieżą swoją wiedzą z zakresu medycyny i chemii, uwrażliwiając tym samym uczniów na niebezpieczeństwa płynące z nieświadomego używania kosmetyków oraz sięgania po produkty żywnościowe wzbogacone nadmierną ilością ulepszaczy chemicznych.

Prelegentka zachęcała uczniów do pogłębiania wiedzy z dziedziny chemii i dokonywania świadomych wyborów.

Skip to content