Z życia ZSP Aktualności

Cenne porozumienie
17 czerwca 2018

W piątek 15 czerwca w Gajówce odbył się IV Zjazd Pracowników i Sympatyków PMPS „PEKAES” Warszawa. Na zjazd zaproszeni zostali również uczniowie naszej szkoły uczący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Członkowie stowarzyszenia pragną wspierać kształcenie w branży samochodowej. Planowane są spotkania z młodzieżą propagujące zawód kierowcy mechanika oraz wspólne wyjazdy do firm branży motoryzacyjnej w kraju i za granicą. Porozumienie o współpracy podpisali: Wisława Frydryszak – dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych i Anna Dekert – wiceprezes stowarzyszenia.

Młodzi pasjonaci motoryzacji z ZSP mogli na miejscu „posmakować” pracy zawodowego kierowcy oraz poznać kabiny nowoczesnych samochodów ciężarowych marki: Mercedes, Volvo, Iveco. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki i książkę pod tytułem „Tirem do Iranu” napisaną przez byłego kierowcę „PEKAES”.

Skip to content