Z życia ZSP Aktualności

Cały świat w jeden dzień!
13 marca 2016

Pasjonaci turystyki z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie 12 marca odbyli podróż dookoła świata. Można tak powiedzieć, gdyż uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie umożliwiło im poznanie wielu krajów w jeden dzień, a nawet w kilka godzin.

Zwiedzanie świata rozpoczęli od centrum Berlina, miasta które już po raz pięćdziesiąty gościło przedstawicieli branży turystycznej z wszystkich kontynentów. Uczniowie ZSP podziwiali Bramę Brandenburską, Reichstag – siedzibą niemieckiego parlamentu, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy w formie betonowych bloków ustawionych równo rzędami oraz fragmenty muru berlińskiego.

Z okien autokaru młodzież zobaczyła także charakterystyczne dla stolicy Niemiec miejsca i budynki, m. in. Plac Aleksandra (Alexanderplatz), Wieżę Telewizyjną, Kościół Mariacki, Berliński Ratusz (zwany również Czerwonym) i Wyspę Muzeów. Młodych miłośników turystyki zaintrygowała różnorodność architektoniczna miasta, będąca odbiciem jego historycznych losów.

Punktem kulminacyjnym wyjazdu był oczywiście udział w największej na świecie imprezie promującej turystykę. Dzięki partnerstwu ZSP z Wydziałem Turystyki Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie nasi uczniowie już po raz piąty mogli dołączyć do grona odwiedzających ITB. Podczas targów prezentowano wszystkie grupy produktów i usług związanych z szeroko pojętą turystyką oraz podróżami, które adresowane są do odbiorców branżowych oraz pasjonatów turystyki. Oficjalnych krajem partnerskim były w tym roku Malediwy. Na ogromnej przestrzeni targowej promowali się wystawcy z ponad 180 krajów z całego świata.

Dla naszych uczniów z pewnością była to okazja do odkrycia walorów turystycznych wielu miejscowości oraz regionów, poznania obcych kultur, sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce oraz zaobserwowania sposobów promocji turystycznej. Każdy zwiedzający mógł się przekonać, że targi berlińskie oddziałują na zmysły wzroku, smaku, węchu i słuchu. Wchodząc do kolejnych hal wystawowych można było podziwiać ekspozycje prezentujące walory turystyczne poszczególnych krajów, próbować lokalnych produktów spożywczych, posłuchać regionalnej muzyki, obejrzeć występy taneczne przedstawicieli różnych nacji, a nawet wziąć w nich udział. Polacy częstowali odwiedzających przepysznymi rogalami marcińskimi – certyfikowanym produktem cukierniczym stanowiącym wizytówkę Wielkopolski oraz chlebem ze smalcem, ogórkami kiszonymi i regionalnym alkoholem.

Udział w targach był dla naszych uczniów ekscytującą i niezapomnianą podróżą międzynarodowymi szlakami turystycznymi.
To z pewnością nie była ostatnia wizyta ZSP w stolicy Niemiec!

Skip to content