Z życia ZSP Aktualności

Budowlańcy w Rogalinie
18 września 2016

Uczniowie klasy drugiej Technikum Budowlanego wraz z opiekunami 16 września zwiedzali zespół pałacowo-parkowy w Rogalinie.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie przyszłych budowlańców z rogalińskim zabytkiem architektury pałacowej, otwartym do zwiedzania po niedawnej renowacji.  Uczniowie podziwiali konstrukcję  pałacu, jego elementy architektoniczne i historyczne wnętrza. Poznali również historię rodu Raczyńskich, zasłużonego dla Wielkopolski i naszego kraju. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła galeria obrazów wybitnych malarzy. Młodzież podziwiała także park pałacowy ze słynnymi dębami rogalińskimi.

Wycieczka była ciekawym urozmaiceniem tradycyjnego procesu dydaktycznego, wzbogaciła wiedzę historyczną i zawodową przyszłych budowlańców.

Skip to content