Z życia ZSP Aktualności

Budowlańcy w hurtowni EL-BUD
12 maja 2019

Uczniowie III klasy Technikum Budowlanego 9 maja 2019 r. uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym technik murowania z użyciem nowych wyrobów firmy Wienerberger na terenie hurtowni materiałów budowlanych El-Bud w Śremie.

Przedstawiciele firmy zapoznali przyszłych budowlańców z asortymentem nowoczesnych wyrobów z ceramiki poryzowanej, które wykorzystywane są  do wykonywania ścian, stropów, nadproży. Przyszli budowlańcy poznali nie tylko cechy asortymentu Porotherm i ich zastosowanie, ale wzięli również aktywny udział w pokazie murowania w systemie DRYFIX z użyciem zaprawy poliuretanowej. System Porotherm DRYFIX to technologia murowania pustaków na sucho z zastosowaniem gotowej zaprawy – mieszanki nakładanej precyzyjnie z zastosowaniem pistoletu. Pustaki produkowane są z najwyższej jakości gliny, są ciepłe, trwałe, dające doskonałe parametry budowanych ścian. Mają zastosowanie w budowie domów jednorodzinnych oraz budownictwie mieszkaniowym. Uczestnicy szkolenia otrzymali gadżety przydatne w pracy murarza, a przedstawiciele firmy prowadzący pokaz zadeklarowali dalszą współpracę z naszą szkołą.

Mimo złych warunków pogodowych pokaz bardzo spodobał się uczniom, którzy mogli zdobyć nowe umiejętności zawodowe w nowoczesnej technologii wznoszenia ścian.

Skip to content