Z życia ZSP Aktualności

BODY WORLDS – WARSZAWA
16 grudnia 2022

“Nic co ludzkie nie jest nam obce” – pod tym hasłem rozpoczęła się nasza podróż w głąb ludzkiego ciała. 14 grudnia 2022r. uczniowie klas: 2TFG, 4TF i 4TGT wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Warszawy, gdzie w Pałacu Kultury i Nauki mieli możliwość obejrzeć wystawę BODY WORLDS, która zafascynowała już ponad 50 milionów ludzi. Wystawa ta prezentuje ciała ludzkie poddane procesowi plastynacji prof. Gunthera von Hagensa – metodzie konserwacji tkanki anatomicznej wynalezionej przez lekarza i anatoma w 1977 r. na Uniwersytecie w Heidelbergu.

Wystawa ta głęboko zmienia nasze spojrzenie na nas samych: “Zwiedzający patrząc na inne ludzkie ciało odkrywają własne w zupełnie nowy sposób. Ekspozycja przedstawia ciało nie tylko jako podstawę naszej fizycznej egzystencji, ale także jako zwierciadło naszego własnego stylu życia. Cokolwiek robimy lub czego nie robimy, co jemy, jak i czy ćwiczymy – wszystko ma na nas fizyczny wpływ, zarówno pozytywny, jak i negatywny” (dr Angelina Whalley – kurator wystawy). Wystawa przywodzi na myśl te skojarzenia i przedstawia wyjątkowość ludzkiego ciała.

Wiedza tu zdobyta wyostrza poczucie własnej bezbronności oraz wartości własnego zdrowia jednocześnie ucząc jak lepiej dbać o siebie. Dla nas była to lekcja anatomii na wyciągnięcie ręki.

Skip to content