Z życia ZSP Aktualności

Body Worlds-Vital
7 stycznia 2018

  „Nic co ludzkie nie jest mi obce” – to hasło przyświecało uczniom klas III TG, IV TG, IV TF w dniu 3 stycznia br., którzy w ramach zajęć z biologii rozszerzonej obejrzeli w Poznaniu (w Galerii Pestka) światową wystawę Body Worlds-Vital dr. Gunthera von Hagensa – twórcy metody plastynacji służącej preparowaniu ludzkich zwłok. Ekspozycja BODY WORLDS jest publiczną wystawą dotyczącą anatomii człowieka, która celebruje potencjał ludzkiego ciała w ruchu poprzez jego prezentacje nieskazitelnej formy i funkcji. Uczniowie mieli okazję obejrzeć autentyczne ludzkie ciała oraz multimedialne instalacje pokazujące organizm ludzki w zdrowiu i chorobie.

Wystawa ta w wyjątkowy sposób pozwala podziwiać wnętrze i piękno ludzkiego ciała, dlatego była to okazja, aby przeprowadzić dla naszych uczniów praktyczną lekcję anatomii, która dała wrażenie uczestnictwa w trójwymiarowym atlasie anatomii człowieka. Jednocześnie uczniowie mogli dowiedzieć się jak delikatny, kruchy i zarazem piękny jest nasz organizm. W trakcie wystawy młodzież została podzielona na grupy, rozwiązywała zadania testowe z zakresu medycyny – budowy człowieka, na podstawie wiedzy zdobytej na lekcjach biologii, informacji zamieszczonych na wystawie oraz konsultacji ze studentami m. in. III roku wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Taka forma zajęć pozwala nie tylko wzbudzić czy pogłębić zainteresowania uczniów, ale również utrwalić dotychczas zdobytą wiedzę.

 

Skip to content