Z życia ZSP Aktualności

Bliżej Poznania
19 listopada 2016

Klasy II TG i II TBS wzięły udział w projekcie edukacyjnym “Bliżej Poznania”. Kolejna edycja tego przedsięwzięcia zakłada przybliżenie młodzieży ważnych historycznie i kulturowo miejsc w Poznaniu.

Uczniowie 17 listopada obejrzeli, korzystając z usług Pana Przewodnika, Katedrę Poznańską, Stary Rynek, Farę wraz z Kolegiatą. Doczekali trykania poznańskich koziołków na wieży Ratusza w samo południe, a później prześledzili miejsca związane z powstaniem wielkopolskim i odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Na koniec spędzili niemal godzinę w Starym Browarze, który oprócz tego, że jest ważnym dla Poznaniaków centrum handlowym, to spełnia też funkcję jednego z ciekawszych w Polsce centrów sztuki współczesnej.

Mamy nadzieję, że czas pobytu w stolicy Wielkopolski zaowocuje interesującymi pracami fotograficznymi i prezentacjami, które uczestnicy wycieczki mają przygotować w ramach lekcji historii i wiedzy o kulturze.

Skip to content