Z życia ZSP Aktualności

Bardzo dobrzy w “BIEGU NA ORIENTACJĘ”
24 września 2015

W dniu 23 września 2015 roku w Leśnictwie Łękno odbył się jubileuszowy, dziesiąty „Bieg na Orientację” organizowany przez nadleśnictwo dla młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały dwie dwuosobowe drużyny w składzie:
Wiktor Borysewicz z klasy IV TB i Daniel Kubala z klasy I TG,
– Joanna Mądra z klasy III TG i Patryk Wesołek z klasy I TB.
W gronie 50 ekip, które startowały w ich kategorii wiekowej, zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując odpowiednio miejsce  IV i VI.

AAA

   W biegu wzięło udział 230 zawodników z 12  szkół z terenu gmin:  Kórnik, Śrem, Zaniemyśl oraz z Poznania. Przeprowadzono go w dwóch kategoriach:
– szkoły podstawowe – dystans  2,1 km,
– gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – dystans 3,1 km.

   Sędzią głównym zawodów był Pan Robert Banach, wielokrotny mistrz i reprezentant Polski w biegach na orientację. Po raz pierwszy zastosowano elektroniczny pomiar czasu biegu. Zawodnicy otrzymali czipy, które ułatwiały potwierdzanie obecności na punkach kontrolnych oraz klasyfikację końcową.

   Gościem specjalnym biegu był Pan Marcin Szymczak, który wspólnie z żoną zaprezentował ptaki drapieżne oraz przybliżył biologię i zwyczaje ptaków szponiastych. Po pokazie był czas na wspólne zdjęcia na tle sokoła raroga i puchacza europejskiego.

   Po zakończeniu biegu na każdego uczestnika czekała tradycyjna grochówka w wigwamie. Wszyscy zawodnicy otrzymali  pamiątki, a najlepsi dyplomy, puchary i nagrody.

Skip to content