Z życia ZSP Aktualności

Autofachman – konkurs mechaników
27 maja 2024

Uczniowie klasy czwartej technikum samochodowego Mikołaj Krawczyk i Jakub Gałecki wzięli udział w finale ogólnopolskiego konkursu mechanicznego Autofachman.

Finaliści wyłonieni w eliminacjach online rywalizowali w konkurencjach praktycznych, przygotowanych przez partnerów konkursu. Finał zmagań odbył się 8 maja w Pszczynie, a w konkursie wzięło udział dziesięć zespołów z całego kraju.

W tegorocznej edycji do rywalizacji przystąpili nie tylko uczniowie i absolwenci szkół technicznych, ale także mechanicy wraz z praktykantami z warsztatów samochodowych. Przebieg finału polegał na weryfikacji praktycznej wiedzy uczestników, tj. wykonaniu zadań przygotowanych przez firmy partnerskie Organizatora.

Czwarte miejsce naszych “mistrzów czterech kół” cieszy, jednak pozostał też mały niedosyt, gdyż niewiele zabrakło by dostać się na podium.

Przypomnijmy, że Mikołaj Krawczyk w zeszłym roku został finalistą  konkursu „Young Car Mechanik”.

Skip to content