Z życia ZSP Aktualności

Architektura Ziemi Śremskiej w małym palcu
24 marca 2017

Uczestnicy VI edycji międzyszkolnego konkursu „Budownictwo i architektura na Ziemi Śremskiej”, zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej oraz Stowarzyszenie „WARTO”, przekonali organizatorów, że młode pokolenie zna zabytki swojej małej ojczyzny.

W konkursie, rozegranym 23 marca w naszej szkole, zmierzyły się dwie trzyosobowe drużyny z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie oraz z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie. Zawodnicy rozwiązywali zadania z następującej tematyki: część I „Podstawowe wiadomości z urbanistyki”;  część II „Konkurs budowlany”; część III „Czy znasz swoje miasto Śrem?”

Poziom uczestników był bardzo wyrównany, wszyscy wykazali się dobrą znajomość konkursowych zagadnień, co orzekło jury w składzie: Jerzy Naskręt – prezes TMZŚ i Wiesława Grobelna – sekretarz TMZŚ. Największą liczbę punktów uzyskali uczniowie naszej szkoły i zostali zwycięzcami konkursu  drużynowego. Reprezentowali  nas:

            Martyna Rejent        –          kl. 3 TB

            Marcin Parzy            –          kl. 3 TB

            Patryk Jarczyński    –          kl. 2 TB.

W konkursie indywidualnym najlepszą znajomością Śremu i okolic wykazali się uczniowie ZSR w Grzybnie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Skip to content