Z życia ZSP Aktualności

Akcja pomocy dla zwierząt „Nakarm futrzaka”
20 grudnia 2017

Uczniowie ZSP to wrażliwi ludzie! Udowodnili to po raz kolejny włączając się w akcję Nakarm futrzaka” zainicjowaną przez Kamilę Domin z klasy 2 Technikum Gastronomicznego. Uczennica samodzielnie przygotowała plakaty, koordynowała działania oraz zachęcała do pomocy zwierzętom przebywającym w schronisku w Gaju.

Przez 3 miesiące trwała w szkole akcja pomocy dla zwierząt. Młodzież przynosiła karmę, zbierała pieniądze, wspierając Kamilę w jej działaniach. Empatia kolegów i koleżanek przyniosła zaskakujące efekty – zebrano prawie 400 zł oraz ponad 100 kg różnej karmy. Za zgromadzone pieniądze uczniowie zakupili 2 pojemniki do tymczasowego pobytu małych zwierząt (przewozu lub po zabiegach weterynaryjnych) oraz specjalistyczną karmę.

Finał akcji miał miejsce 14 grudnia, uczniowie wybrali się wówczas do schroniska w Gaju. Tam, po przekazaniu podarków, wysłuchali wykładu na temat działalności placówki oraz odwiedzili psy, które czekają na adopcję.

W szkole jest wielu uczniów, którzy jako wolontariusze pomagają w schronisku wyprowadzając psy i sprzątając budy.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję!

Więcej zdjęć na stronie http://srem.naszemiasto.pl/artykul/schronisko-w-gaju-odwiedzily-uczennice-sremskiego-zsp,4346971,gal,t,id,tm.html

Skip to content