Z życia ZSP Aktualności

Actros Team. Ruszamy do szkół w ZSP
17 września 2022

To nowa ogólnopolska akcja, której celem jest w tym roku szkolnym, promowanie zawodu kierowcy w Szkołach Branżowych I stopnia, ale również w klasach technikum samochodowego.
Organizatorem tegorocznej imprezy było Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych oraz Mercedes-Benz Truck.


Sukcesy wymienionych marek to wspólnie prowadzone akcje:

  • organizowany podczas pandemii cykl lekcji online dotyczący ekologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego, warunków pracy kierowcy i trendów rozwojowych w najnowocześniejszych ciągnikach siodłowych, w którym wzięło udział kilkadziesiąt szkół z całego kraju,
  • akcja związana z przekazaniem nowoczesnych pomocy naukowych w postaci silników, skrzyń biegów i innych podzespołów pojazdów firmy Mercedes-Benz Trucks Polska uczniom jedenastu szkół w całej Polsce,
  • promocja zawodu poprzez zabawę „ilu uczniów zmieści się w kabinie ciężarówki”.

Przedstawiciele firmy Mercedes-Benz Trucks Polska i ZMPD we wrześniu i październiku zaplanowali trasę promocyjną do sześciu placówek edukacyjnych.
W spotkaniu z młodzieżą w naszej szkole, 16 września 2022 r., wzięli udział influencerzy ACTROS TEAM – młodzi zawodowi kierowcy, którzy w atrakcyjny sposób przedstawili zawód profesjonalnego kierowcy.

ArtDrive – Artur Szymański, w ciekawy sposób opowiadał o zawodzie kierowcy, swoich podróżach po terenach całej Europy oraz  o wymiarze czasu pracy kierowców i wysokości zarobków. Influencerzy odpowiadali na zadawane przez młodzież pytani, zachęcając uczniów do dalszej nauki, a także przekonując tych jeszcze niezdecydowanych do wyboru zawodu kierowcy.

Atrakcją wydarzenia była możliwość zapoznania się uczniów z pojazdem Actros L Mercedes-Benz Trucks, który zaparkował na szkolnym boisku. Każdy z zainteresowanych mógł obejrzeć najnowszą wersję ciągnika drogowego Actros Mercedes-Benz, wejść do szoferki i poczuć się jak zawodowy kierowca.

Skip to content