I TS w firmie Mahle
5 czerwca 2017

Uczniowie klasy I technikum samochodowego 30 maja w firmie Mahle zgłębiali tajniki branży motoryzacyjnej. Firma z Krotoszyna zaopatruje w części na pierwszy montaż takie fabryki samochodów jak: Mercedes, BMW, Peugeot, Renault, Volvo, Volkswagen, Audi, Bentley, Lamborghini.

Młodzież zwiedziła odlewnię żeliwa i aluminium, działy wytwarzające tłoki, zawory, prowadnice zaworów, wałki rozrządu (na razie tylko fundamenty) oraz działy obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej. Ośmiokilometrowa wędrówka edukacyjna po halach produkcyjnych zajęła uczestnikom wycieczki prawie 5 godzin.

Taki sposób zgłębiania wiedzy bardzo spodobał się uczniom, którzy wiedzą, że w naszej szkole zdobywamy wiedzę w sposób wielowymiarowy.