Na budowie osiedla CORNER PARK
14 czerwca 2016

Uczniowie II i III klasy Technikum Budowlanego zwiedzali 10 czerwca budowę osiedla domów wielorodzinnych CORNER PARK w Śremie.

Nasza ubiegłoroczna absolwentka Agnieszka Grzegorczyk, pracująca obecnie jako kierownik robót w firmie MARCOPOLO DEVELOPMENT, oprowadziła uczniów po budowie, zapoznała ich z rozwiązaniami konstrukcyjno-materiałowymi oraz układem mieszkań w budowanych blokach, chętnie odpowiadała na pytania młodszych kolegów i koleżanek.

Młodzież spotkała się także w biurowcu firmy, który jest jednym z przykładów zrealizowanych inwestycji na terenie Śremu, z właścicielem MARCOPOLO DEVELOPMENT Panem Zawadzkim.  Przedstawił on naszym uczniom sytuację na rynku budowlanym, który bardzo potrzebuje młodej, dobrze wykształconej kadry.

Wyjście na budowę poszerzyło wiedzę zawodową zdobywaną przez przyszłych budowlańców na lekcjach. Następne zajęcia w terenie zaplanowano na wrzesień, uczniowie zapoznają się wtedy z budową osiedla MARINA PARK, realizowaną przez firmę Pana Zawadzkiego.